Dla każdego oblata na całym świecie, a szczególnie dla oblatów z Polski data 8 września jest bardzo istotna. W uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, misjonarze oblaci składają swoje śluby przed Bogiem. Mówi się, że w pełni rodzą się dla Boga. Jest to czas świętowania jubileuszy życia zakonnego. Chociażby w naszej wspólnocie o. Wiesław przeżywa 55 lat życia zakonnego, o. Superior 49 lat, o. Proboszcz 43 lata,. W tym dniu dziękujemy Panu Bogu za wszystkie lata, podczas których Bóg i Matka Najświętsza działali w życiu każdego z nas.

W tym dniu była jeszcze jedna okazja do świętowania.  Wraz z ks. bpem Antonim Długoszem z Częstochowy i całą parafią świętowaliśmy urodziny naszego parafianina Krzysztofa Krawczyka. Podczas homilii nie raz usłyszeliśmy, wdzięczność Bogu za życie Krzysztofa i za Jego twórczość, która bez wątpienia przybliżała wielu ludzi ku Bogu. Po Mszy św. udaliśmy się na cmentarz parafialny, by przy grobie śp. Krzysztofa Krawczyka pomodlić się o radość życia wiecznego dla Krzysztofa i wszystkich spoczywających na grotnickim cmentarzu.

Cała wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, ks. biskup, p. Ewa Krawczyk, składają serdeczne podziękowania za obecność na modlitwie naszych drogich Parafian. Niech Pan Bóg Wam błogosławi.