W tym roku Kościół obchodzi 200-lecie założenia Żywego Różańca przez bł. Paulinę Jaricot.

Żywy Różaniec naszej parafii zaproponował następujące inicjatywę z okazji tego jubileuszu:

200 dziesiątek różańca na 200-lecie Żywego Różańca 

Z okazji 200-lecia Żywego Różańca, które obchodzimy w tym roku,

zachęcamy całą wspólnotę parafialną do odmawiania dziesiątek Różańca w intencji Żywego Różańca. 

Każda odmówiona dziesiątka to jedna wrzucona karteczka do pudełka. 

Jeśli odmówiłeś jedną dziesiątkę, napisz swoje imię na jednej kartce i wrzuć ją do pudełka.

Jeśli odmówiłeś dwie dziesiątki, do pudełka wrzuć dwie podpisane kartki.

Od 1 maja do 8 grudnia 2026  – w kościele ustawiona będzie skrzynka z opisem tej inicjatywy.

 

Akcja zakończy się 8 grudnia, kiedy podczas Odpustu kartki zostaną policzone

i zostanie ogłoszona liczba zebranych dziesiątek.