Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 19.05.2024

 • W liturgii Kościoła nowego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek 20 maja święto NMP Matki Kościoła; we wtorek uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela Misjonarzy Oblatów M.N., zapraszamy na uroczystą Eucharystię ze wspólnotą Oblatów w Grotnikach o godzinie 17.30; w czwartek 23 maja święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po eucharystii nabożeństwo do św. Ojca Pio; w piątek 24 maja wspomnienie obowiązkowe NMP Wspomożycielki Wiernych. Trwamy w Nowennie do uroczystości św. Eugeniusza de Mazenoda w czasie nabożeństw majowych codziennie o godzinie 17.00.
 • Mobilne Centrum Badań organizuje badania pod kątem: miażdżycy tętnic, osteoporozy kości, wydolności płuc i oskrzeli. Badania odbędą się w Ambulansie Diagnostycznym we wtorek 21 maja 2024 o godzinie 18.15 (po Eucharystii) na parkingu przy kościele. Szczegóły na plakatach i ulotkach przy wyjściu z kościoła.
 • Rada Duszpasterska spotyka się w piątek 24 maja po Eucharystii.
 • W następna niedzielę będziemy gościć Ojców Oblatów Marcina Wrzosa OMI i Stanisława Olera OMI z Prokury misyjnej w Poznaniu, którzy przeprowadzą animację misyjną w naszej parafii. Po Eucharystii będziemy również zbierać do puszek na kolonie letnie dla dzieci organizowane przez CaritasArchidiecezji Łódzkiej
 • Duszpasterstwo Rodzin AŁ zaprasza na Marsz dla Życia i Rodziny w niedzielę 26 maja. Rozpoczęcie Mszą św. pod przewodnictwem bpa Marka Marczaka w kościele pw. Wniebowzięcia NMP na Placu Kościelnym w Łodzi o 14.00. Około godz. 15.00 wyjście Marszu w kierunku Parku na Julianowie. Na miejscu piknik rodzinny, wspólna zabawa, dmuchańce i inne atrakcje. O godz. 16.15 koncert Małego Chóru Wielkich Serc.
 • Zapraszamy dziewczynki pierwszokomunijne, rocznicowe i wszystkie zainteresowane do sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Próba dla nich odbędzie się w środę bezpośrednio przed uroczystością, 29 maja po Mszy św. o godzinie 17.30.
 • Na podstawie opinii zebranej od parafian do Wielkanocy 2024, wraz z radą ekonomiczną parafii, podjęliśmy decyzję, że „Mozaika Niepokalanej” w naszym kościele zostanie wykonana ze „szkła weneckiego”. Dalsze kroki odnośnie wyboru projektu i rozpoczęcia prac przygotowawczych związane są z zapewnieniem finansowym tego przedsięwzięcia.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Lublińca, na centralne obchody jubileuszu 25-lecia beatyfikacji O. Cebuli OMI, która odbędzie się w niedziele 16 czerwca. Zgłoszenia u Członka Rady Duszpasterskiej Pani Bożeny Stasiak (723 765 171).
 • Pragniemy poinformować, że 2 czerwca 2024 roku bp Ireneusz Pękalski będzie obchodził złoty jubileusz święceń prezbiteratu. Z tej racji w sobotę 1 czerwca o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej celebrowana będzie Msza św. w intencji dostojnego Jubilata. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych świeckich.
 • Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Ze wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Pana Włodzimierza Głowackiego (72). Pogrzeb odbył się w piątek 17 maja w Grotnikach. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Wniebowstąpienie Pańskie – 12.05.2024

 • W liturgii Kościoła nowego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek 13 maja Dzień Fatimski ze Mszą św. w intencji zbiorowej oraz Różańcem św.; we wtorek 14 maja święto św. Macieja apostoła; w czwartek 16 maja święto św. Andrzeja Boboli, męczennika i Patrona Polski; trwamy w Nowennie do uroczystości Zesłania Ducha św. oraz rozpoczynamy w niedzielę 12 maja Nowennę do św. Eugeniusza de Mazenoda w czasie nabożeństw majowych codziennie o godzinie 17.00.
 • W sobotę 18 maja o godzinie 15.30 w auli naszego kościoła kolejne spotkanie grupy biblijnej – zapraszamy!
 • Za tydzień trzecia niedziela miesiąca, zbierana będzie składka inwestycyjna oraz po Eucharystii o godzinie 11.00 spotkanie formacyjne z Żywym Różańcem.
 • Chciałbym serdecznie podziękować rodzinie Państwa Nowosińskich za odnowienie ławeczki przy kapliczce na ulicy Sosnowej w Grotnikach, która uległa zniszczeniu po wypadku samochodowym w grudniu ubiegłego roku.
 • Uroczystości Bożego Ciała i tradycyjna procesja odbędą się w naszej parafii w czwartek 30 maja o godzinie 9.00. Wraz z radą duszpasterska przyjęliśmy dotychczasowy system budowania ołtarzy: 1 ołtarz – dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami; 2 ołtarz – KSM i młodzież przygotowująca się do bierzmowania wraz z rodzicami; 3 ołtarz – Róża Różańcowa z Jedlicza + strażacy; 4 ołtarz – Rada Duszpasterska. Chętne osoby do pomocy prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych grup
 • Powracamy do tematu cmentarza parafialnego. Jest dużo grobów, miejsc i rezerwacji nieopłaconych. Bardzo proszę o uregulowanie tych spraw zanim dany grób lub miejsce zostanie zlikwidowane. Oprócz tego przypominam postanowienie rady duszpasterskiej i ekonomicznej z jesieni 2023 o usunięciu wszelkich nasadzeń i drzewek wokół grobu. Prosimy cały czas o segregowanie odpadów na „Bio” i resztę śmieci. Szczególna prośba do wszystkich, abyśmy ziemne pozostałości nie wyrzucali pod ogrodzenie albo w inne miejsce. Takie rzeczy należy zabrać ze sobą, dotyczy to przede wszystkim do obowiązków kamieniarzy!
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Lublińca, na centralne obchody jubileuszu 25-lecia beatyfikacji O. Cebuli OMI, z Superiorem Generalnym Misjonarzy Oblatów M.N., O. Luisem Ignacio Rois Alonso OMI, która odbędzie się w niedziele 16 czerwca. Zgłoszenia u Członka Rady Duszpasterskiej Pani Bożeny Stasiak (723 765 171).
 • Msza św. inaugurująca Święto Eucharystii (upamiętniające wizytę św. Jana Pawła II w Łodzi), podczas której parafie otrzymają różańce jako znak wspólnej modlitwy o powołania, będzie sprawowana 7 czerwca o godz. 19.00 w bazylice archikatedralnej. Na tę Mszę św. zaproszeni są delegaci ze wszystkich parafii archidiecezji łódzkiej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

VI Niedziela Wielkanocna – 05.05.2024

 • W sobotę 4 maja zakończyliśmy trzydniowy zjazd młodzieży Oblackich grup Niniwa w naszej parafii. Mieliśmy około 240 uczestników. Wszystkim zaangażowanym parafianom: przy organizacji, przy noclegach, poprzez zakup i podarowanie napojów, ciasta i artykułów spożywczych składam serdeczne Bóg zapłać! Szczególne podziękowania dla młodzieży KSM naszej parafii oraz OO. Janowi Wlazłemu OMI i Jarosławowi Koniecznemu OMI za podjęcie się trudu organizacji tak wielkiego spotkania. Dziękuje również cichym bohaterom: Bratu Adamowi Petelczycowi OMI i Pani Ewie Lewandowskiej. Daj Boże, aby zaiskrzyło w naszej wspólnocie parafialnej.
 • W liturgii Kościoła nowego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek 06 maja święto św. Apostołów Filipa i Jakuba; w środę 08 maja uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, po Mszy św. grupa adorująca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00, w piątek 10 maja rozpoczynamy nowennę do Ducha św. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.00. Przypominamy, że w każdą sobotę o godzinie 9.00 w kaplicy Sióstr Natywitanek odprawiana jest Msza św. z formularza za ojczyznę.
 • W dniach 6-8 maja obchodzimy w kościele tradycyjne dni krzyżowe z modlitwą o dobre urodzaje. Zapraszamy mieszkańców naszych miejscowości do modlitwy przy kapliczkach: w poniedziałek 6 maja – Pustkowa Góra o 19.00 i Tkaczewska Góra o 19.30; we wtorek 7 maja – Ustronie 0 19.00 i Jedlicze A 19.30; środa 8 maja o 19.00 w Orła.
 • W piątek 10 maja o godzinie 18.30 w auli naszego kościoła odbędzie się kolejne posiedzenie rady ekonomicznej naszej parafii.
 • Za tydzień w niedzielę 12 maja obchodzimy rocznicę I Komunii św. o godzinie 11.00. Dzieci i rodziców zapraszamy na próbę ceremonii w piątek 10 maja po Eucharystii o godzinie 17.30. Z tego powodu Eucharystia w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w maju zostanie odprawiona o godzinie 9.00. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo drogą elektroniczną do najbliższego piątku. Po Eucharystii spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 • Już dzisiaj informujemy o uroczystości Bożego Ciała i tradycyjnej procesji, która odbędzie się w naszej parafii w czwartek 30 maja o godzinie 9.00. Wraz z radą duszpasterska przyjęliśmy dotychczasowy system budowania ołtarzy: 1 ołtarz – dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami; 2 ołtarz – KSM i młodzież przygotowująca się do bierzmowania wraz z rodzicami; 3 ołtarz – Róża Różańcowa z Jedlicza + strażacy; 4 ołtarz – Rada Duszpasterska. Chętne osoby do pomocy prosimy o zgłaszanie się do poszczególnych grup.
 • Zapraszamy na pielgrzymkę do Lublińca, na centralne obchody jubileuszu 25-lecia beatyfikacji O. Cebuli OMI, z Superiorem Generalnym Misjonarzy Oblatów M.N., O. Luisem Ignacio Rois Alonso OMI, która odbędzie się w niedziele 16 czerwca. Koszt wyjazdu autokarowego około 80 złotych. Zgłoszenia do 10 maja u Członka Rady Duszpasterskiej Pani Bożeny Stasiak (723 765 171) albo u O. Proboszcza.
 • Grupa biblijna zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 11 maja o 15.30 w auli naszego kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy w naszej parafii: Pana Jarosława Hoszowskiego (64), pogrzeb odbył się w czwartek 02 maja w naszym kościele i Jerzy Dziob (71) pogrzeb odbędzie się we wtorek 07 maja o godzinie 13.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek ….
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024

 • W ubiegłym tygodniu zebraliśmy kolektę inwestycyjną w wysokości 3240,50 zł – Bóg zapłać!
 • W liturgii Kościoła nowego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek 29 kwietnia święto św. Katarzyny; w piątek 03 maja Uroczystość NMP Królowej Polski – porządek niedzielny Mszy św.; w sobotę 4 maja wspomnienie obowiązkowe św. Floriana oraz pierwsza sobota miesiąca ze Mszą św., wynagradzającą o godzinie 9.00. Przypominamy, że w każdą sobotę o godzinie 9.00 w kaplicy Sióstr Natywitanek odprawiana jest Msza św. z formularza za ojczyznę.
 • Przy okazji peregrynacji Relikwii Bl. O. Józefa Cebuli OMI chciałbym zaprosić na pielgrzymkę do Lublińca, na centralne obchody jubileuszu 25-lecia beatyfikacji O. Cebuli OMI, z Superiorem Generalnym Misjonarzy Oblatów M.N., O. Luisem Ignacio Rois Alonso OMI, która odbędzie się w niedziele 16 czerwca. Koszt wyjazdu autokarowego około 80 złotych. Zgłoszenia do 10 maja u Członka Rady Duszpasterskiej Pani Bożeny Stasiak (723 765 171) albo u O. Proboszcza.
 • Rada duszpasterska zaprasza na Eucharystie w intencji O. Proboszcza we wtorek 30 kwietnia o godzinie 17.30
 • W środę rozpoczynamy miesiąc maj tradycyjnie poświęcony Matce Najświętszej poprzez nabożeństwa majowe z litanią loretańska. W naszym kościele zapraszamy codziennie na godz. 17.00. Przy naszych kapliczkach nabożeństwa będą wg. tradycyjnych zwyczajów.
 • W dniach 1 – 4 maja gościć będziemy młodzież Oblackich grup Niniwa. Osoby, które deklarowały pomoc przy zjeździe i chcą ofiarować artykuły spożywcze prosimy, aby dostarczyły swoje dary do klasztoru do jutra. Ciasto i inne wypieki będzie można przynosić w trakcie trwania spotkania młodych. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś chciał jeszcze o coś zapytać lub przyjąć młodych, o. Jan będzie po Mszy do dyspozycji. Wszyscy parafianie są zaproszeni do udziału w zjeździe młodych. Punkty programu, na które serdecznie zapraszamy wszystkich są wywieszone w gablotkach i na stronie internetowej.
 • W niedzielę 5 maja o godzinie 11.00 w naszym kościele odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. 20 dzieci przystąpi do Stołu Pańskiego. Dołączmy do naszych modlitw dzieci i rodziny komunijne. Bardzo prosimy, aby osoby nie związane z uroczystością wybrały inną godzinę Eucharystii.
 • Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 12 maja o godzinie 11.00. Dzieci i rodziców zapraszamy na próbę ceremonii w piątek 10 maja po Eucharystii o godzinie 17.30.
 • Archidiecezjalna pielgrzymka do Parzna, z racji rocznicy urodzin Sługi Bożej Wandy Malczewskiej, odbędzie się w niedzielę 12 maja. O 12.00 rozpocznie się Msza św. pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024

 • Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza jest to 3 niedziela miesiąca: zbieramy kolektę inwestycyjną, po Eucharystii o godzinie 11.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, po Eucharystii wieczornej nabożeństwo do św. O. Eugeniusza de Mazenoda z racji 21 dnia miesiąca.
 • W liturgii Kościoła nowego tygodnia obchodzimy: we wtorek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, Głównego Patrona Polski; w czwartek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty. Przypominamy, że w każdą sobotę o godzinie 9.00 w kaplicy Sióstr Natywitanek odprawiana jest Msza św. z formularza za ojczyznę.
 • We wtorek 23 kwietnia po Mszy św. o 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. O. Pio, a w środę na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
 • W czwartek 25 kwietnia rozpoczynamy próby do uroczystości I Komunii św. w naszym kościele bezpośrednio po wieczornej Eucharystii.
 • W piątek 26 kwietnia odbędą się odwiedziny chorych, które zostały przeniesione z powodu uroczystości 3 maja. Wieczorem po Mszy św. odbędzie się w auli kościoła posiedzenie Rady duszpasterskiej oraz kolejna próba I. Komunii św.
 • W następną niedzielę 28 kwietnia odbędzie się w naszym kościele peregrynacja Relikwii – krzyża oblackiego Bł. O. Józefa Cebuli OMI z okazji 25 lecie jego beatyfikacji. Kazania okolicznościowe będzie głosił O. Superior wspólnoty grotnickiej Krzysztof Trociński OMI. W czasie niedzielnych Eucharystii będzie okazja do adoracji i ucałowania krzyża oblackiego.
 • Grzegorz Ryś gorąco zaprasza do rozważania tajemnic zmartwychwstania Chrystusa podczas Ekumenicznej Drogi Światła, która odbędzie się w piątek 10 maja 2024 r. Rozpocznie się ona o godz. 19.30 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Łodzi (ul. Radwańska 37), następnie przejdzie przed bazylikę archikatedralną i zakończy w Kościele Ewangelicko-Augsburskim Św. Mateusza (ul. Piotrkowska 279/283), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
 • Łódzcy Dominikanie oraz Studium Muzyki Kościelnej AŁ zapraszają osoby śpiewające w scholach na Dominikańskie Warsztaty Muzyki Liturgicznej “Sacrum Convivium”, które odbędą się w dniach 24-26 maja Warsztaty poprowadzą Urszula Rogala, Rafał Maciejewski i dn Dominik Dubiel SJ. Zapisy rozpoczynają się 21 kwietnia i potrwają do niedzieli 12 maja. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii dominikanów www.swkrzyz.dominikanie.pl/warsztaty/dwml oraz w wydarzeniu na Facebooku.
 • Osoby, które deklarowały pomoc przy zjeździe i chcą ofiarować artykuły spożywcze, prosimy, aby dostarczyły swoje dary do klasztoru do poniedziałku, 29 kwietnia. Ciasto i inne wypieki będzie można przynosić już w trakcie trwania spotkania młodych. Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Gdyby ktoś chciał jeszcze o coś zapytać lub przyjąć młodych, o. Jarosław będzie po Mszy do dyspozycji.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

III Niedziela Wielkanocna – 14.04.2024

 • Dzisiaj kazania powołaniowe głosi O. Diakon Artur Pawlak OMI z oblackiego Wyższego Seminarium w Obrze i zbiera kolektę na funkcjonowanie naszego domu formacyjnego.
 • Grupa biblijna zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 20 kwietnia o godzinie 15.30 w auli naszego kościoła.
 • Następna IV Niedziela wielkanocna – Dobrego Pasterza jest 3 niedzielą miesiąca: zbierana będzie kolekta inwestycyjna, po Eucharystii o godzinie 11.00 spotkanie formacyjne Żywego Różańca, po Eucharystii wieczornej nabożeństwo do św. O. Eugeniusza de Mazenoda z racji 21 dnia miesiąca.
 • W związku z brakiem zainteresowania sprzątaniem naszej świątyni powierzyliśmy tę funkcję firmie specjalistycznej. Dlatego podjęliśmy z członkami rad naszej parafii decyzję, aby w kościele wystawić skarbonę, do której będziemy zbierać ofiary na opłacenie sprzątania kościoła. Do tego momentu prosimy o wrzucanie takich ofiar najlepiej w kopercie do skarbon umieszczonych z przodu kościoła.
 • Zapraszamy na Pielgrzymkę Szlakiem Sanktuariów i śladami wybitnych Polaków – Wilno i okolice, od 29.04. – 04.05.2024. Zapisy do 20 kwietnia u Ks. Dziekana Gabriela Kołodzieja – 601 811 438.
 • Zapraszamy wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiarę i relacje we wspólnocie Kościoła na nowy cykl spotkań ALPHA, który rozpocznie się we wtorek 16 kwietnia o godz. 19.00 w Centrum Służby Rodzinie w Łodzi (ul. Broniewskiego 1a). (Alpha to cykl spotkań prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.)
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

II Niedziela Wielkanocna – 07.04.2024 – Święto Miłosierdzia Bożego

 • Dzisiaj w Święto Miłosierdzia Bożego zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godzinie 15.00 w naszym kościele.
 • W ostatnim czasie zebraliśmy ofiary na różne cele:

– Kolekta na Grób Pański w Jerozolimie w Wielki Piątek: 1182,50 zł

– Wielkopostne Sakiewki misyjne – 417,50 zł

– Skarbony Jałmużna Wielkopostna – 2300 zł

– Poniedziałek Wielkan. – 2498 zł – taca na budowę Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi

W imieniu Prokury Misyjnej składamy podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w inicjatywie „sakiewek misyjnych” trwającej od Środy Popielcowej. Zebrane ofiary będą przeznaczone na dożywianie dzieci na Madagaskarze, a zwłaszcza w naszych placówkach misyjnych Befasy i Morondava.

 • W poniedziałek 08. kwietnia obchodzimy liturgicznie Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. W czasie Eucharystii o godzinie 17.30 będzie okazja do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Serdecznie zapraszamy!
 • W środę 10 kwietnia grupa adorująca zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Eucharystii do godziny 20.00.
 • W piątek 12 kwietnia zapraszamy na koncert poświęcony pamięci Pana Krzysztofa Krawczyka o godzinie 18.00 w naszym kościele.
 • W sobotę 13 kwietnia Dzień Fatimski w naszej parafii. Wieczorna Msza św. w intencji zbiorowej, po Eucharystii Różaniec fatimski.
 • W III niedzielę wielkanocną, 14 kwietnia, kazania powołaniowe będzie głosił Diakon Artur Pawlak OMI z oblackiego Wyższego Seminarium w Obrze i będzie zbierał kolektę na funkcjonowanie naszego domu formacyjnego.
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w kwietniu. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo drogą elektroniczną do najbliższego piątku. Po Eucharystii spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania.
 • Parafia NMP Różańcowej w Zgierzu organizuje pielgrzymkę samolotową do Gruzji – do początków chrześcijaństwa od 1 do 9 czerwca tego roku. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe wywieszone są w gablocie i zamieszczone na stroni internetowej rozancowa.pl oraz na Facebooku parafii.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • W związku z brakiem zainteresowania sprzątaniem naszej świątyni powierzyliśmy tą funkcję firmie sprzątającej. Dlatego podjęliśmy z członkami rad naszej parafii decyzję, aby w kościele wystawić skarbonę, do której będziemy zbierać ofiary na opłacenie sprzątania kościoła i która w najbliższym czasie pojawi się w naszej świątyni.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 31.03.2024

 • Dziękuję zaangażowanym w przygotowanie Triduum Paschalnego: – Dekoratorom: Pani Annie Orczykowskiej z mamą i stałą ekipą, osobom sprzątającym kościół, Służbie Liturgicznej Ołtarza, scholi, organiście, strażakom i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomagali przy tych najważniejszych dniach naszej chrześcijańskiej wiary – Bóg zapłać!
 • Na kwiaty do Grobu Pańskiego zebraliśmy w sumie: 3 395 zł – serdecznie dziękujemy.
 • Zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego w naszym kościele. W dni robocze po wieczornej Eucharystii, dzisiaj, w poniedziałek i sobotę o godz., 15.00.
 • W oktawie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego przeżywamy: I czwartek miesiąca – adoracja powołaniowa o godzinie 17.00; I piątek miesiąca – Eucharystia z Litania do NSPJ o 17.30 i I sobotę miesiąca – Msza św. wynagradzająca o godzinie 9.00, męski Różaniec pod krzyżem misyjnym o godzinie 15.00
 • Za tydzień w Święto Miłosierdzia Bożego „Kazania zjazdowe młodzieży Niniwa” w Grotnikach będzie głosił O. Jan Wlazły. Podczas Eucharystii o godzinie 11.00 zostaną poświęcone książeczki dla dzieci pierwszokomunijnych, a po Mszy św. spotkanie z rodzinami pierwszokomunijnymi. Jest to ostatnie spotkanie przed uroczystością I Komunii św. – dlatego prosimy wszystkich rodziców o przybycie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielnego, Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Parafia NMP Różańcowej w Zgierzu organizuje pielgrzymkę samolotową do Gruzji – do początków chrześcijaństwa od 1 do 9 czerwca tego roku. W programie m.in.: zwiedzanie, modlitwa i odpoczynek nad Morzem Czarnym, odwiedziny w Batumi, Kutaisi i Tbilisi. Szczegółowe informacje i dane kontaktowe wywieszone są w gablocie i zamieszczone na stroni internetowej rozancowa.pl oraz na Facebooku parafii.
 • W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Pani Marianna Kołodziejczyk (89). Pogrzeb odbył się w Wielki Piątek 29 marca w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego i pięknego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Niedziela Palmowa B – 24. 03. 2024

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne naszej parafii – 3444,50 zł oraz na Fundusz Obrony Życia – 789 zł.
 • W zakrystii można nabywać Wielkanocne Świece Caritas. Ofiary z nich przeznaczone będą na akcje duszpasterskie naszej parafii.
 • Dzisiaj w kościele wystawiona jest skarbona, do której zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Tkaczewskiej Góry 450 zł i Orłej 1000 zł, Jedlicza 1160 zł i Ustronie 110 zł na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 • Na stoliku w kościele wystawione są małe paschaliki – świece zabezpieczone w kubeczkach na liturgię paschalną. Można je nabyć w cenie 5 zł i przynieść na Wigilię paschalna w Wielka Sobotę o godzinie 21.00.
 • Służbę Liturgiczną Ołtarza (ministrantów, lektorów i szafarzy) zapraszam na próbę Liturgii Triduum Paschalnego we wtorek 26 marca o godzinie 19.00 w naszym kościele.
 • Bardzo proszę strażaków wzorem lat poprzednich o zorganizowanie warty honorowej przy Grobie Pańskim w Wielką Sobotę, 30 marca.
 • Skarbonki „jałmużna wielkopostna” oraz sakiewki misyjne, które rozdawaliśmy na początku Wielkiego Postu prosimy przynieść na liturgię Wielkiego Czwartku bądź Wielkiego Piątku i wrzucić do koszyka z kolektą.
 • W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności Pani Barbara Majewska (65). Pogrzeb odbył się w piątek 22 marca w Łodzi. Wieczny odpoczynek…
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielnego, Niedzieli i Magazynu Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła. Dodatkowo została wyłożona broszurka odnośnie Triduum Paschalnego.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego Wielkiego Tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

V Niedziela Wielkiego Postu B – 17. 03. 2024

Wtorek                     19. III – Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP

Środa                        20. III – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

Czwartek                 21. III – Nabożeństwo do św. Eugeniusza de Mazenoda

Sobota                       23. III – Nabożeństwo do św. Ojca Pio

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00.
 • Dzisiaj zbieramy ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, a po wyjściu z kościoła do puszki na Fundusz Obrony Życia.
 • W zakrystii można nabywać Wielkanocne Świece Caritas. Ofiary z nich przeznaczone będą na akcje duszpasterskie naszej parafii.
 • W klasztorze Sióstr Natywitanek w Grotnikach przy ulicy Topolowej w każdą sobotę o godzinie 9.00 jest odprawiana Eucharystia z formularza Mszy św. „za ojczyznę”, dodatkowo 5 minut przed Eucharystią będzie odmawiana dziesiątka Różańca św. w intencji ojczyzn. Serdecznie zapraszamy!
 • Święty Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny, jest patronem archidiecezji łódzkiej. W Jego Uroczystość, 19 marca, Mszy św. sprawowanej o godz. 18.00 w bazylice archikatedralnej będzie przewodniczył kard. Grzegorz Ryś. Podczas uroczystości osobom świeckim zostaną wręczone odznaczenia za zasługi dla archidiecezji łódzkiej.
 • W piątek 22 marca o godzinie 18.15 w auli naszego kościoła odbędzie się posiedzenie Rady duszpasterskiej naszej parafii.
 • Grupa biblijna zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 23 marca o godzinie 15.30 w auli kościoła.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa – wszystkie Eucharystię rozpoczynamy przed kościołem poświęceniem palm a następnie procesją do kościoła.
 • Wciąż szukamy dobrych i chętnych rąk do sprzątania naszego kościoła. Jeśli takich osób nie znajdziemy. będziemy zmuszeni do zaniechania naszych projektów związanych z wyglądem naszej świątyni.
 • Serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wczoraj pomagali przy sprzątaniu wokół kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielnego, Niedzieli i Magazynu Niedzieli oraz Misyjnych Dróg, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Ze wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Krzysztofa Biesiadę (61), którego pogrzeb odbył się w piątek o godzinie 11.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

IV Niedziela Wielkiego Postu B – 10. 03. 2024 – Laetare

 

Środa                        13. III – Dzień Fatimski – adoracja z grupą adorującą do 20.00

Niedziela                  17. III – Spotkanie formacyjne Żywego Różańca

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00.
 • Do puszki na Misjonarzy w Afryce 25. Lutego zebraliśmy 883,50 zł
 • Od dzisiaj można w zakrystii nabywać Wielkanocne Świece Caritas. Ofiary z nich przeznaczone będą na akcje duszpasterskie naszej parafii.
 • Zapraszamy do udziału w uroczystościach rocznicy śmierci Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej, które odbywać się będą 11 marca 2024 r. w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łodzi (pl. Kościelny 8) od godziny 17.30 pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia.
 • W naszej Archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja Relikwii Bł. Rodziny Ulmów, która potrwa do 15 marca. Więcej informacji na plakacie w gablotce oraz w internecie
 • Zebranie rady ekonomicznej naszej parafii odbędzie się w czwartek, 14 marca o godzinie 18.15 w auli naszego kościoła.
 • W piątek 15 marca o godzinie 20.00 w Zgierzu, w kościele NMP Różańcowej rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa (44 km). Więcej na plakacie w gablotce lub w internecie.
 • Od przyszłej soboty w klasztorze Sióstr Natywitanek w Grotnikach przy ulicy Topolowej o godzinie 9.00 będzie odprawiana Eucharystia z formularza Mszy św. „za ojczyznę”, dodatkowo 5 minut przed Eucharystią będzie odmawiana dziesiątka Różańca św. w intencji ojczyzn. Serdecznie zapraszamy!
 • Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian do sprzątania terenu wokół kościoła, które odbędzie się w sobotę, 16. Marca – początek o godzinie 10.00. Prosimy o zabranie w ramach możliwości grabi, szczotek i łopat.
 • W następną III niedzielę marca będziemy zbierać ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii, a po wyjściu z kościoła do puszki na Fundusz Obrony Życia.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu B – 03. 03. 2024

Poniedziałek           04. III – Święto św. Kazimierza Królewicza

Środa                        06. III – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Czwartek                 07. III – I czwartek miesiąca – adoracja powołaniowa o 17.00

Piątek                       08. III – Dzień Kobiet – odwiedziny chorych

Niedziela                 10. III – Spotkanie z kandydatami do Bierzmowania

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00.
 • Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać od 02. do 06. marca i będzie je głosił O. Jan Wlazły OMI, Dyrektor Sekretariatu Powołań Prowincji Polskiej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce lub umieszczony na stronie internetowej. W tygodniu Msze św. z nauką będą o godzinie 9.00 i 18.30, dla szkoły o 10.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę, 06. Marca o godzinie 8.30 i 18.00 na którą przybędą kapłani naszego dekanatu.
 • Składka tej niedzieli zostanie przekazana O. Rekolekcjoniście jako podziękowanie za jego trud i posługę w głoszeniu Rekolekcji Świętych.
 • W piątek 08. Marca odwiedziny naszych chorych w parafii
 • Grupa biblijna zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę, 09. marca o godzinie 15.30 w auli naszego kościoła w Grotnikach
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w marcu. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo drogą elektroniczną do najbliższego piątku.
 • „Zapraszamy osoby, które chciałyby bardziej poznawać i żyć charyzmatem św. Eugeniusza do udziału w rekolekcjach o oblackim charyzmacie dla osób świeckich w Gorzowie Wlkp. w dniach 12-14 kwietnia br. Informacje i zgłoszenia mailowo: kongres.omi@gmail.com”
 • Już dzisiaj zapraszamy naszych parafian do sprzątania terenu wokół kościoła, które odbędzie się w sobotę, 16. Marca – początek o godzinie 10.00.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu B – 25. 02. 2024

Środa                        28. II – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Piątek                       01. III – I. piątek miesiąca – nie ma odwiedzin chorych

Sobota                      02. III – I. sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca o 9.00

                                                    Męski różaniec pod krzyżem misyjnym o 15.00

Niedziela                  04. III – Spotkanie z rodzinami pierwszokomunijnymi

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne naszej parafii 3 518,50 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Wasze ofiary.
 • W dniach od 24 lutego do 02. Marca O. Proboszcz jest nieobecny. Zastępstwo w parafii prowadzi O. Jan Wlazły OMI – kontakt telefoniczny: 513 061 077
 • Odwiedziny chorych odbędą się w drugi piątek miesiąca marca
 • Dzisiaj zbiórka ofiar do puszek po Eucharystii na potrzeby polskich misjonarzy w Afryce
 • Za tydzień, w sobotę wieczorem rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będą trwać od 02. do 06. marca i będzie je głosił O. Jan Wlazły OMI, Dyrektor Sekretariatu Powołań Prowincji Polskiej. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotce lub umieszczony na stronie internetowej. W tygodniu Msze św. z nauką będą o godzinie 9.00 i 18.30, dla szkoły o 10.30. Spowiedź rekolekcyjna będzie w środę, 06. Marca o godzinie 8.30 i 18.00 na którą przybędą kapłani naszego dekanatu.
 • W najbliższą niedzielę zebrana składka zostanie przekazana O. Rekolekcjoniście jako podziękowanie za jego trud i posługę w głoszeniu Rekolekcji Świętych.
 • „Zapraszamy osoby, które chciałyby bardziej poznawać i żyć charyzmatem św. Eugeniusza do udziału w rekolekcjach o oblackim charyzmacie dla osób świeckich w Gorzowie Wlkp. w dniach 12-14 kwietnia br. Informacje i zgłoszenia mailowo: kongres.omi@gmail.com”
 • Salezjańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia w Lutomiersku zaprasza na Drzwi Otwarte 9 marca w godz. 10.00-16.00. W planie prezentacja szkoły, oprowadzanie po szkole i internacie, spotkania z uczniami i nauczycielami, lekcje pokazowe.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

I Niedziela Wielkiego Postu B – 18. 02. 2024

 

Niedziela                  18. II – Pokłosie kolędowe – Spotkanie Żywego Różańca

Środa                        21. II – Nowenna do M. B. Nieustającej Pomocy i

                                                 nabożeństwo do św. Eugeniusza po Mszy św.

Czwartek                 22. II – Święto Katedry św. Piotra ap.

Piątek                        23. II – Nabożeństwo do O. Pio po Eucharystii

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 02. do 06. marca i będzie je głosił O. Jan Wlazły, Dyrektor Sekretariatu Powołań Prowincji Polskiej
 • Do Puszki na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej w Popielec zebraliśmy 912,50 zł.
 • Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na drugi Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 24 lutego 2024 r. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w pracę „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w: Aleksandrowie Łódzkim, w godz. 10.00-13.30 – Kościół pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, ul. Wojska Polskiego 3,
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • W dniach od 24. lutego do 02. marca O. Proboszcz będzie nieobecny. Zastępstwo poprowadzi O. Jan Wlazły OMI, który w nagłych przypadkach będzie dostępny pod numerem telefonu 513 061 077.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

VI Niedziela zwykła B – 11. 02. 2024

Niedziela                  11. II – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych

                                                 Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania

Wtorek                     13. II – Dzień Fatimski

Środa                        14. II – Środa Popielcowa – Adoracja do godz. 12.00

Piątek                       16. II – Droga Krzyżowa – Rada duszpasterska po Mszy św.

Sobota                      17. II – 198. Rocznica zatwierdzenia KK i RR OMI (1826)

Niedziela                  18. II – Spotkanie Żywego Różańca

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W najbliższą środę rozpoczynamy Wielki Post – przygotowanie do Świat Zmartwychwstania Pańskiego. W Środę popielcową zapraszamy na Eucharystie o 9.00, 17.30 i 19.00. Po wszystkich Mszach św. będziemy zbierać do puszki na dzieła Caritas naszej Archidiecezji.
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na tradycyjne nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00, Gorzkich Żali w niedzielę po Eucharystii o 11.00. Rekolekcje Wielkopostne odbędą się od 02. do 06. marca i będzie je głosił O. Jan Wlazły, Dyrektor Sekretariatu Powołań Prowincji Polskiej. Na czas Wielkiego Postu polecamy różne  inicjatywy: zdrapkę wielkopostną, sakiewkę misyjną i skarbonkę Caritas – są one wyłożone na stoliku z prasą. Jest to bardzo konkretna propozycja dla młodzieży i dorosłych, aby móc wypełnić dobry uczynek w tym czasie. Sakiewkę i skarbonkę przyniesiemy z powrotem w Wielki Czwartek albo Wielki Piątek, aby naszą jałmużnę przeznaczyć na misje albo dla ubogich i potrzebujących naszej parafii.
 • Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w sobotę, 17 lutego o 15.30 w auli naszego kościoła.
 • W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna z racji 3 niedzieli miesiąca, wygłoszenie pokłosia kolędowego oraz spotkanie formacyjne Żywego Różańca
 • Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza na kolejną edycję kursu przedmałżeńskiego, który rozpocznie się 26 lutego i obejmie 15 spotkań on-line oraz stacjonarny dzień skupienia. Informacje i zapisy na stronie https://domalzenstwa.pl/
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.: Eugeniusza Bełdowskiego (67) pogrzeb odbył się w piątek 9 lutego o godz. 13.00; Józefa Fandrych (76) pogrzeb odbył się w sobotę 10 Lutego o godz. 13.00, Janusza Miśkiewicza (71) pogrzeb odbędzie się 13. Lutego o godz. 13.00 w Grotnikach oraz Wojciecha Kierzkowskiego (85) pogrzeb odbędzie się w piątek 16 lutego o godz. 13.15 na cmentarzu w Łodzi, Ogrodowa 39.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

V Niedziela zwykła B – 04. 02. 2024

 

Niedziela                   04. II – Poświęcenie świec komunijnych i spotkanie rodzin komunijnych

Poniedziałek            05. II – Św. Agaty

Wtorek                       06. II – Św. Pawła Mikki i towarzyszy

Środa                          07. II – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Sobota                       10. II – Św. Scholastyki

Niedziela                   11. II – Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorych

                                                 Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w lutym. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo droga elektroniczną do najbliższego piątku.
 • W niedzielę 11 lutego przypada wspomnienie Matki Bożej Lourdes – Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji zapraszamy na Eucharystie o godzinie 11.00 połączoną z Sakramentem Namaszczenia Chorych oraz z tak zwanym „Błogosławieństwem lourdzkim”. Prosimy w ramach możliwości i zdrowia o umożliwienie naszym chorym uczestnictwa w tym święcie.
 • Zgierski Chór Kameralny bardzo serdecznie dziękuje za umożliwienie udziału w niedzielnej liturgii oraz zaprezentowanie krótkiego koncertu kolędowego. Prosimy o przekazanie wiernym naszej wdzięczności. Dziękujemy tym wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i zachcieli wesprzeć nasz cel. Mamy ogromną nadzieję, że uda nam się spełnić marzenie i wziąć udział w konkursie w Hiszpanii. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym i czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w Internecie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Tak zwane „Pokłosie kolędowe” zostanie wygłoszone w niedzielę 18 lutego
 • W ubiegłą niedzielę odeszła do wieczności Aniela Briks, Mama o. Bernarda. Pogrzeb odbył się w czwartek 1 lutego o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Hattingen.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

IV Niedziela zwykła B – 28. 01. 2024

Niedziela                   28. I – Koncert Zgierskiego Chóru Kameralnego po Mszy św. o 11.00

Środa                          31. I – Wspomnienie św. Jana Bosko

                                                  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Czwartek                   01. II – I. czwartek miesiąca – Adoracja powołaniowa o godzinie 17.00

Piątek                         02. II – Święto Ofiarowania Pańskiego

                                                    I. piątek miesiąca – odwiedziny chorych

Sobota                       03. II – I. sobota miesiąca – Msza św. wynagradzająca o godzinie 9.00

                                                    Męski Różaniec pod Krzyżem misyjnym o godzinie 15.00

Niedziela                  04. II – Poświęcenie świec komunijnych i spotkanie rodzin komunijnych

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • Dzisiaj gościmy Zgierski Chór Kameralny, który da koncert kolęd po Eucharystii o godzinie 11.00. Po koncercie członkowie chóru będą zbierać do puszek, aby zdobyć środki na wyjazd do Hiszpanii na przełomie kwietnia i maja i wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Gaudete Barcelona”.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne parafii 2767,50 zł. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
 • W piątek 02. Lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. z poświęceniem świec i gromnic o godzinie 9.00 i 17.30. Po Eucharystii wieczornej zapraszamy parafian do sprzątania dekoracji bożonarodzeniowych w naszej świątyni. Po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszki na zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji.
 • Obchody Dnia Życia Konsekrowanego odbędą się w piątek 2 lutego 2024 r. w święto Ofiarowania Pańskiego. W tym dniu o 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszy św. przewodniczył będzie bp Ireneusz Pękalski. Do wspólnej modlitwy zapraszamy kapłanów, alumnów seminariów duchownych, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich.
 • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Grafik dostępny na stronie internetowej albo w naszej gablotce.
 • W sobotę 3 lutego wspomnienie św. Błażeja – patrona chorób na gardło. Tradycyjne indywidualne błogosławieństwo św. Błażeja ze świecami będzie udzielane na zakończenie każdej Eucharystii niedzielnej.
 • Duszpasterstwo Rodzin zaprasza małżonków do udziału w Tygodniu Małżeńskim od 9 do 17 lutego. Wydarzenie to zawiera rekolekcje weekendowe dla małżeństw, warsztaty wychowawcze oraz o pielęgnowaniu miłości, dzień otwarty w Archidiecezjalnym Ośrodku Adopcyjnym oraz czas na modlitwę małżeńską. Szczegóły znajdziemy na plakacie i w internecie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Teresa Gwarczyk. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 29. Stycznia o godzinie 12.00 w kaplicy cmentarnej w Zgierzu na ulicy Konstantynowskiej
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

III Niedziela zwykła B – 21. 01. 2024

 

Niedziela                   21. I – Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 11.00

                                                   Nabożeństwo do św. Eugeniusza po Mszy św. o 17.30

Wtorek                     23. I    Nabożeństwo do św. Ojca Pio po Mszy św. o 17.30

Środa                        24. I – Wspomnienie św. Franciszka Salezego

                                                Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Czwartek                 25. I – Święto Nawrócenia św. Pawła – święto założenia OMI (1816)

Piątek                       26. I – Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa

Niedziela                  28. I – Koncert kolęd Zgierskiego Chóru kameralnego po Mszy św. o 11.00

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • Dzisiaj zbieramy składkę na cele inwestycyjne parafii z racji 3 niedzieli miesiąca. Oprawę muzyczną Eucharystii o godzinie 11.00 przygotuje zespól „Cantabile” ze Świnic Warckich oraz przedstawi krótki koncert kolęd po Mszy św.
 • Rozpoczęły się Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 • Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny przygotowuje dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej: chrztu, bierzmowania, Eucharystii oraz do sakramentu małżeństwa. Spotkania przygotowujące do bierzmowania rozpoczną się 2 lutego, a seminarium do małżeństwa 26 lutego 2024 r. Więcej informacji na stronie: katechumenat-lodz.blogspot.com
 • Za tydzień w niedzielę 28. stycznia będziemy gościć Zgierski Chór Kameralny, który da koncert kolęd po Eucharystii o godzinie 11.00. Po koncercie członkowie chóru będą zbierać do puszek, aby zdobyć środki na wyjazd do Hiszpanii na przełomie kwietnia i maja i wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chóralnym „Gaudete Barcelona”,
 • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Grafik dostępny na stronie internetowej albo w naszej gablotce.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Barbarę Pędzicką, której pogrzeb odbył się w piątek 19 stycznia o godzinie 12.00 w naszym kościele oraz Jana Kujawę, którego pogrzeb odbył się w sobotę 21. stycznia o godzinie 10.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny, a szczególnie naszym Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

II Niedziela zwykła B – 14. 01. 2024

Niedziela                   14. I – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz

                                                  Koncert kolęd zespołu „Szczawinianki” po Mszy św. godzinie 11.00

Środa                          17. I – Wspomnienie św. Antoniego

                                                  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Piątek                         19. I – Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara

Niedziela                   21. I – Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca po Mszy św. o godzinie 11.00

                                                  Nabożeństwo do św. Eugeniusza po Mszy św. o 17.30

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • KSM zaprasza na spotkania w każdą niedzielę po Eucharystii o godzinie 11.00
 • „Kolędnicy misyjnymi” zebrali w naszej parafii 3278 zł dla dzieci w Kolumbii. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom oraz szczególne podziękowania dla naszych kolędników: Zuzanna Czaplińska, Ida i Łucja Gajda, Hanna i Wiktoria Polit, Eryka Skrzypczyńska, Aleksander Porczyk, Jan Mikołajczyk, Leon Firaza oraz opiekunkom grup: Teresa Filutowicz, Emilia Kuzioła-Zimnica i Dorota Kurowska.
 • W przyszłą niedzielę zbierać będziemy składkę na cele inwestycyjne parafii z racji 3 niedzieli miesiąca. Oprawę muzyczną Eucharystii o godzinie 11.00 przygotuje zespól „Cantabile” ze Świnic Warckich oraz przedstawi krótki koncert kolęd po Mszy św.
 • Rozpoczęły się Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27). Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 stycznia o godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Grafik dostępny na stronie internetowej albo w naszej gablotce.
 • Firma Opto-Marzenie zaprasza na bezpłatne badania wad wzroku, które odbędą się w przychodni NZOZ „Fammed”, Grotniki ul. Brzozowa 23 w środę 17. Stycznia 2024 od 11.00 do 12.00.
 • „Szalom/Pokój – Dar Boga” to hasło kolejnego Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim, który będziemy obchodzić 16 stycznia w specjalnie przygotowanym namiocie postawionym na miejscu synagogi przy Zgierskiej 27. O godz. 19.00 dwugłos zatytułowany: Judaizm i chrześcijaństwo o wojnie z rabinem Dawidem Szychowskim i kard. Grzegorzem Rysiem, o godz. 20.15 – liturgia Słowa, po której będzie poczęstunek.
 • Wyższe Seminarium Duchowne w Łodzi zaprasza na rekolekcje dla młodzieży męskiej (od 15 roku życia) w terminie 2-4 lutego 2024 r. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do 1 lutego drogą mailową (wsd@gmail.com) lub telefonicznie (42 664 88 88). Początek rekolekcji w piątek o godz. 16.00. Udział w rekolekcjach jest bezpłatny.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Pani Izabela Kubera. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 16 stycznia o godzinie 12.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Niedziela Chrztu Pańskiego B– 07. 01. 2024

Niedziela                   07. I – Spotkanie z rodzinami pierwszo-komunijnymi

Środa                        10. I – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

                                               Grupa adoracyjna zaprasza na adoracje do godz. 20.00

Sobota                       13. I – „Dzień Fatimski” – Msza św. z intencją zbiorową i Różańcem o 17.30

Niedziela                   14. I – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania oraz

                                               Koncert kolęd zespołu „Szczawinianki” po Mszy św. o godzinie 11.00

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W tym roku kolejny raz cieszymy się „Kolędnikami misyjnymi” w naszej parafii. W sobotę 06. stycznia na Eucharystii o godzinę 11.00 przedstawią nam tegoroczny cel kolędowania na rzecz misji i zostaną rozesłani, aby odwiedzać nasze domy. Przyjmijmy ich z radością i życzliwością!
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w styczniu. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo droga elektroniczną do najbliższego piątku.
 • Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego (Łk 10,27) będą trwały w naszej archidiecezji od 14 do 30 stycznia. Ich program znajdziemy w gablocie. W sposób szczególny zapraszamy 21 styczniao godz. 19.00 do bazyliki archikatedralnej na nabożeństwo ekumeniczne pod przewodnictwem kard. Grzegorza Rysia z udziałem przedstawicieli bratnich Kościołów.
 • Zapraszamy na diecezjalną wigilię środowisk wiejskich pod przewodnictwem bp. Marka Marczaka, która odbędzie się 14 stycznia 2024 r. w Widawie. O godz. 12.00 Msza św. w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego, godz. 13.30 – spotkanie opłatkowe w Gminnym Ośrodku Kultury.
 • W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska – kolęda. Grafik dostępny na stronie internetowej albo w naszej gablotce.
 • Firma Opto-Marzenie zaprasza na bezpłatne badania wad wzroku, które odbędą się w przychodni NZOZ „Fammed”, Grotniki ul. Brzozowa 23 w środę 17. Stycznia 2024 od 11.00 do 12.00. Plakat w naszej gablotce
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

Niedziela Św. Rodziny B – 31. 12. 2023 r. – Sylwester

Niedziela                   31. XII – Zakończenie roku kalendarzowego – Sylwester

Poniedziałek            01. I – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Wtorek                      02. I – Św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu

Środa                         03. I – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Czwartek                  04. I – I czwartek miesiąca – Adoracja powołaniowa o 17.00

Piątek                         05. I – I piątek miesiąca

Sobota                       06. I    Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – I sobota miesiąca

Niedziela                   07. I – Święto Chrztu Pańskiego – Spotkanie z rodzinami I Komunijnymi

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • Rozpoczęliśmy w naszej parafii wizyty duszpasterskie – kolęde. W niedziele i święta nie ma kolędy. Grafik dostępny na stronie internetowej albo w naszej gablotce.
 • W niedzielę sylwestrową zapraszamy na Eucharystię połączoną z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego o godzinie 17.30.
 • W Nowy Rok obowiązuje niedzielny plan Eucharystii
 • W Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. O godzinie 9.00 intencja wynagradzająca z adoracją, medytacją i Różańcem św. pierwszo-sobotnim. O godzinie 15.00 męski różaniec pod krzyżem misyjnym. Po Mszy św. o 17.30 spotkanie opłatkowe dla rady duszpasterskiej i ekonomicznej w auli kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy udanej nocy sylwestrowej i Bożego Nowego Roku 2024. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

IV Niedziela Adwentu B – 24. 12. 2023 r.

Niedziela                   24. XII – IV. Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia

Poniedziałek           25. XII – Boże Narodzenie – I dzień

Wtorek                     26. XII – Św. Szczepana – II dzień Świąt Bożego Narodzenia

Środa                        27. XII – Św. Jana apostoła i ewangelisty

                                                    Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Eucharystii

Czwartek                 28. XII – Św. Młodzianków

Piątek                         29. XII – Początek wizyt duszpasterskich – Kolędy

Niedziela                   31. XII – Święto św. Rodziny – Zakończenie roku kalendarzowego – Sylwester

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią. W czasie Świąt Bożego Narodzenia nie będzie okazji do Spowiedzi świętej.
 • Tydzień temu zebraliśmy na cele inwestycyjne naszej parafii 3156,50 zł oraz do puszki na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej 980 zł. Bóg zapłać za wszelkie ofiary, które tak hojnie składacie w naszej świątyni.
 • KSM zebrał w ramach akcji „stroiki bożonarodzeniowe” 1400,78 zł.
 • IV Niedziela Adwentu jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Dlatego nie będzie Eucharystii o godz. 17.30. W nocy będą odprawione dwie „Pasterki”: o godzinie 22.00 i 24.00. W święta Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 • Dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy budowie szopki i strojeniu choinek, szczególnie Pani Annie Orczykowskiej oraz firmie z Ozorkowa za ufundowanie choinek do kościoła.
 • W piątek 29 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską – kolędę. Trwać będzie ona do 1 lutego. W niedzielę i święta nie będzie kolędy. Plan kolędy został umieszczony na stronie internetowej. Nowe rodziny, które wprowadziły się do naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim roku bardzo proszę o informację, abym mógł dotrzeć do wszystkich, którzy sobie tego życzą.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy Wiesława Błachowicza, którego pogrzeb odbył się w sobotę 23 grudnia o godzinie 13.00 w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy błogosławionych dni świątecznych. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

III Niedziela Adwentu B – „Gaudete” – 17. 12. 2023 r.

Niedziela       17. XII – „Gaudete” – Spotkanie formacyjne z Żywym Różańcem

Czwartek      21. XII – Nabożeństwo ku czci św. Eugeniusza de Mazenoda

Sobota           23. XII – Nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio

Niedziela       24. XII – IV. Niedziela Adwentu – Wigilia Bożego Narodzenia

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią oraz na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30.
 • Dzisiaj składka inwestycyjna dla naszej parafii, natomiast po Mszach Świętych zbieramy do puszki na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Tydzień temu zebraliśmy do puszki na akcje „Potrzeby kościoła na Wschodzie” 675 zł. Kolejny raz – serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 • KSM, które spotyka się po Eucharystii o godzinie 11.00 przygotowało kolejne stroiki bożonarodzeniowe. Ofiary są przeznaczone na dzieła KSM dla dzieci i młodzieży naszej parafii. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne.
 • Zapraszamy do strojenia choinek w czwartek po Roratach o godzinie 18.30. o ile takie otrzymamy i potrzebujemy również do naszej szopki pól worka świeżego siana. Prosimy Was o dobry uczynek.
 • IV Niedziela Adwentu jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Dlatego nie będzie Eucharystii o godz. 17.30. W nocy będą odprawione dwie „Pasterki”: o godzinie 22.00 i 24.00. W święta Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

II Niedziela Adwentu B – 10. 12. 2023 r.

Środa             13. XII – Św. Łucji – Dzień Fatimski – Adoracja do godziny 20.00

Czwartek      14. XII – Św. Jana od Krzyża

Niedziela       17. XII – „Gaudete” – Spotkanie formacyjne z Żywym Różańcem

 

 • Dziękujemy O. Patrykowi Osadnikowi OMI ze wspólnoty oblackiej w Kokotku, za głoszenie Słowa Bożego podczas rekolekcji adwentowych i odpustu parafialnego. Dzisiejsza kolekta jest darem za Jego posługę, natomiast po Mszach Świętych zbierać będziemy do puszki na akcję: „Potrzeby kościoła na Wschodzie”.
 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią oraz na Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, oprócz środy. 13 grudnia!
 • W zakrystii można nabyć Wigilijne Świece Caritas i opłatki. Ofiary są przeznaczone na dzieło wigilijne Caritas oraz na inicjatywy naszej młodzieży parafialnej
 • KSM, które spotyka się po Eucharystii o godz. 11.00, przygotowało dla naszej wspólnoty parafialnej stroiki bożonarodzeniowe, można je nabyć po Mszach Świętych i w ten sposób wesprzeć projekty dla dzieci i młodzieży w naszej parafii.
 • Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w sobotę, 16. Grudnia 2023 o godzinie 15.30 w auli naszego kościoła.
 • Za tydzień zbierana będzie składka inwestycyjna dla naszej parafii, natomiast po Mszach Świętych zbierać będziemy do puszki na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. S. Leszczyńskiej
 • Wzorem lat poprzednich prosimy o choinki do kościoła, jeśli ktoś miałby i chciałby ze swojego ogrodu takie drzewko bożonarodzeniowe ofiarować będziemy serdecznie wdzięczni.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Jana Sygułę, którego pogrzeb odbył się w sobotę, 09. grudnia w naszym kościele. Wieczny odpoczynek…
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

I Niedziela Adwentu B – 03. 12. 2023 r.

Środa             06. XII – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Czwartek      07. XII – Św. Ambrożego – I czwartek miesiąca – adoracja powołaniowa o 17.30

Piątek             08. XII – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – odpust parafialny

                                      „Godzina Łaski” od 12.00 – do 13.00

Niedziela       10. XII – II Adwentu B – Spotkanie z kandydatami do bierzmowania

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • Rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i czas Mszy św. roratnich, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, oprócz dni rekolekcyjnych.
 • Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć w zakrystii Świece Caritas i opłatki wigilijne. Ofiary będą przeznaczone na dzieło wigilijne Caritas oraz na inicjatywy naszej młodzieży parafialnej.
 • Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 07. do 10. Grudnia 2023 i będzie je głosił O. Patryk Osadnik OMI z oblackiej wspólnoty w Kokotku, współpracownik oblackich grup młodzieżowych NINIWA. Eucharystie z naukami będą jak w poprzednich latach o 9.00 i 18.30. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w czwartek 07. grudnia w godzinach od 8.00 do 9.00 oraz od 17.30 do 19.00. W ramach rekolekcji będziemy przeżywać również Odpust parafialny 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • 8 grudnia rozpoczynamy w Prowincji polskiej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej rok jubileuszowy 25 lecia beatyfikacji O. Józefa Cebuli OMI, męczennika.
 • Duszpasterstwo Kobiet AŁ zaprasza kobiety do ogólnopolskiej modlitwy w intencji kobiet, która odbędzie się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia) w kilku parafiach naszej archidiecezji: Aleksandrów Łódzki: Kościół św. Archaniołów Rafała, Michała i Gabriela, godz. 18.00, Zgierz: Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, godz. 17.30.
 • Za tydzień niedzielna składka przeznaczona będzie dla O. rekolekcjonisty, natomiast po Mszach Świętych zbierać będziemy do puszki na akcję: „Potrzeby kościoła na Wschodzie”
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w grudniu. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo droga elektroniczną do najbliższego piątku.
 • KSM, które spotyka się po Eucharystii o godz. 11.00, przygotowało dla naszej wspólnoty parafialnej stroiki bożonarodzeniowe, które będzie można nabyć w II. Niedzielę adwentu i w ten sposób wesprzeć projekty dla dzieci i młodzieży w naszej parafii.
 • Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy 2024 został umieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz wyłożony na stoliku z prasą. Tematami głównymi kolędy będzie ogólnopolskie spotkanie oblackiej młodzieży grup NINIWA w Grotnikach oraz „Mozaika Niepokalanej” w ołtarzu głównym naszego kościoła.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Pan Bóg powołał do wieczności Bogumiła Ociepę. Msza św., pogrzebowa we wtorek 05. grudnia o godzinie 13.00 na cmentarzu w Łodzi Doły, ul. Smutna 1, w części komunalnej.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXXIV NIEDZIELA – Chrystusa Króla Wszechświata A – 26. 11. 2023 r.

Środa             29. XI. – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Czwartek      30. XI. – Św. Andrzeja Apostoła

Piątek             01.XII. – I. piątek miesiąca – odwiedziny chorych

Sobota           02.XII. – Bl. Rafała Chylińskiego – I. sobota miesiąca

                                                                      Msza św. wynagradzająca NS NMP o godzinie 9.00

                                                                      Różaniec męski przy krzyżu misyjnym o godz. 15.00

Niedziela       03. XII – I. Adwentu B – Spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na kolektę inwestycyjną 3144 zł oraz do puszki w ramach akcji „Ciepło dla …” 471 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą hojność!
 • Grupa biblijna zaprasza na kolejne spotkanie w sobotę 02. grudnia o 15.30 w auli kościoła.
 • Za tydzień rozpoczynamy Adwent. Jest to czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia i czas Mszy św. roratnich, na które zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 17.30, oprócz dni rekolekcyjnych.
 • W I. niedzielę adwentu zostaną poświęcone opłatki i tradycyjne świecie Caritasu, które będzie można zakupić na stół wigilijny w naszych domach i rodzinach.
 • Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od 07. do 10. Grudnia 2023 i będzie je głosił O. Patryk Osadnik OMI z oblackiej wspólnoty w Kokotku, współpracownik oblackich grup młodzieżowych NINIWA. Eucharystie z naukami będą jak w poprzednich latach przed i popołudniu. Spowiedź rekolekcyjna odbędzie się w czwartek 07. grudnia w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych. W ramach rekolekcji będziemy przeżywać również Odpust parafialny 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
 • KSM przygotowuje dla naszej wspólnoty parafialnej stroiki bożonarodzeniowe, które będzie można nabyć w II. Niedzielę adwentu i w ten sposób wesprzeć projekty dla dzieci i młodzieży w naszej parafii.
 • Chciałbym zwrócić uwagę, że w ostatnim czasie za odprawione intencje mszalne nie zostały złożone ofiary od osób zamawiających.
 • Obie rady naszej parafii powróciły do sprawy „Mozaiki Niepokalanej” w głównym ołtarzu naszego kościoła. Sprawa ta będzie omawiana w czasie wizyty duszpasterskiej – kolędy.
 • Wciąż poszukujemy osób, które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz dbać o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • W związku ze zbliżającym się sezonem zimowym apelujemy i zachęcamy do udostępniania kotom wolnożyjącym drewutni, piwnic czy innych miejsc, w których mogłyby się schronić, a także w miarę możliwości ich dokarmiania.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej został odwołany do wieczności w ubiegłym tygodniu Arkadiusz Skrobiranda. Wieczny odpoczynek …
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 19. 11. 2023 r.

Niedziela       19. XI – Spotkanie formacyjne Żywego Różańca z konferencją po Mszy Św. o 11.00

Poniedziałek 20. XI – Św. Rafała Kalinowskiego

Wtorek         21. XI – Ofiarowania NMP – nabożeństwo do św. Eugeniusza po Mszy św.

Środa             22. XI – św. Cecylii – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Czwartek      23. XI – Nabożeństwo do św. Ojca Pio po Mszy św.

Piątek            24. XI – Św. Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy

Niedziela       26. XI – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – Święto Służby Ołtarza

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią w kościele.
 • Dzisiaj 3 niedziela miesiąca – zbieramy składkę inwestycyjną dla naszej parafii.
 • W ubiegłą niedzielę zebraliśmy kolektę okazji dnia ubogich 3002 zł i 1200 zł do puszki dla Kościoła na Bliskim Wschodzie
 • 19 listopada obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”. Wychodząc z kościoła możemy dziś również wesprzeć akcję pod hasłem „Ciepło dla…”. Zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup opału i urządzeń grzewczych dla mieszkańców Syrii, Libanu i Ukrainy. Serdecznie dziękujemy za wsparcie.
 • Zapraszamy do udziału w Światowym Dniu Młodzieży, który od kilku lat w diecezjach obchodzimy w Niedzielę Chrystusa Króla (26 listopada 2023 r.). Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół Salezjańskich w Łodzi (ul. Wodna 34) w 12.30-17.00. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny wraz z bardziej szczegółowymi informacjami na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (www.archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.
 • Zapraszamy do udziału w Europejskim Spotkaniu Młodzieży, które organizuje Wspólnota Taizé na przełomie starego i nowego roku (28 grudnia – 1 stycznia) w Lublanie (Słowenia). Zapisy możliwe przez formularz, który można znaleźć na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej (archidiecezja.lodz.pl) oraz na fanpejdżu Łódź Piotrowa – Młodzi WDoMu na Facebooku.
 • Rada Duszpasterska spotyka się w piątek, 24. listopada o godzinie 18.15 w auli kościoła.
 • W niedzielę 26. listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne służby ołtarza: ministrantów, lektorów, kantorów i szafarzy. Z tej okazji zapraszamy wszystkich posługujących w naszej parafii na spotkanie w auli kościoła po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 • Wciąż poszukujemy osób, które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz dbać o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 12. 11. 2023 r.

Niedziela       12. XI – Spotkanie bierzmowanych po Mszy Św. o 11.00

Poniedziałek13.XI – Św. Benedykta, Jana – pierwszych męczenników Polski – Dzień Fatimski

Środa             15. XI – Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy po Mszy św.

Piątek             17. XI – Św. Elżbiety Węgierskiej

Sobota           18. XI – Bł. Karoliny Kózkówny

Niedziela       19. XI – Spotkanie formacyjne Żywego Różańca z konferencją po Mszy Św. o 11.00

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią w kościele.
 • Nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie odprawiana w każdą środę po Mszy świętej.
 • Rada ekonomiczna spotyka się w środę, 15. listopada o godzinie 9.00 w auli kościoła.
 • Grupa biblijna zaprasza na spotkanie w sobotę 18. listopada o 15.30 w auli kościoła.
 • VII Światowy Dzień Ubogich obchodzić będziemy w niedzielę 19 listopada. Włączyć się możemy w to dzieło wypełniając artykułami spożywczymi i chemicznymi „Tytki charytatywne”, które zostały dostarczone do wszystkich parafii naszej archidiecezji. Zebrane w ramach akcji artykuły pozostaną do dyspozycji parafii z przeznaczeniem dla ubogich.
 • Za tydzień 3 niedziela miesiąca – zbierana będzie składka inwestycyjna dla naszej parafii.
 • W niedzielę 26. listopada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – święto patronalne służby ołtarza: ministrantów, lektorów, kantorów i szafarzy. Z tej okazji zapraszamy wszystkich posługujących w naszej parafii na spotkanie w auli kościoła po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz do dbania o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 05. 11. 2023 r.

Niedziela       05. XI – Spotkanie rodziców i dzieci I. komunijnych po Mszy Św. o 11.00

Środa             08. XI – Adoracja eucharystyczna po Mszy Świętej z grupą adorującą

Czwartek      09. XI – Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

Piątek             10. XI – Św. Leona Wielkiego

Sobota           11. XI – Św. Marcina – 105. Rocznica Odzyskania Niepodległości

Niedziela       12. XI – Spotkanie kandydatów do bierzmowania po Mszy Św. o 11.00

 

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią w kościele.
 • KSM zaprasza na cotygodniowe spotkania w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00. W przyszłą niedzielę 12 listopada weźmie udział w ogólnopolskim spotkaniu młodzieży oblackiej NINIWA w Kędzierzynie Koźlu, z tego powodu spotkania w Grotnikach nie będzie.
 • Do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 • Przypominam, że decyzją rady ekonomicznej naszej parafii, w miesiącach zimowych (listopad – Wielkanoc) Mszę św. w dniach zwykłych (poniedziałek-piątek) ze względu na oszczędność energii odprawiane będą w kaplicy „Miłosierdzia Bożego” naszego kościoła.
 • Zapraszamy na Różaniec Święty z wypominkami za zmarłych w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00 do 8. listopada.
 • Prośba do wszystkich, którzy posadzili drzewka na cmentarzu. Po zasięgnięciu opinii rady duszpasterskiej i ekonomicznej prosimy o usuniecie wszystkich „nasadzeń” na terenie naszego cmentarza.
 • W sobotę 11 listopada Święto Odzyskania Niepodległości zapraszamy na Mszę Świętą rano o godzinie 9.00 i wieczorem o 17.30 w intencji Ojczyzny.
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w listopadzie. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo droga elektroniczną do najbliższego piątku. Druga intencja będzie od Rodziny Chudzik jako dar dziękczynny za ludzką pomoc w odbudowaniu spalonej stolarni.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz do dbania o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Grzegorz Ryś zaprasza na spotkanie poświęcone Synodowi Biskupów Kościoła Powszechnego, którego pierwsza sesja zakończyła się w Rzymie. Ksiądz Kardynał chce podzielić się doświadczeniami z obrad synodalnych i odpowiedzieć na pytania, które będzie można zadać w trakcie spotkania. Zachęcamy do wcześniejszego zapoznania się z dokumentem końcowym pierwszej sesji synodu, który znajdziemy na stronie internetowej archidiecezji łódzkiej. Spotkanie odbędzie się 7 listopada o godz. 18.45 w archikatedrze łódzkiej
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 29. 10. 2023 r.

Niedziela       29. X – Rocznica poświęcenia kościoła własnego

Środa             01. XI – Uroczystość Wszystkich Świętych

 • Msze św. w kościele o godz. 9.00, na cmentarzu o godz. 12.00.
 • Na cmentarzu przy bramie od godz. 10.00 będzie można zapisać wypominki
 • Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17:00, następnie Msza św. o 17.30
 • Różaniec za zmarłych przy kaplicy przy cmentarzu o godz. 19.00.

Czwartek      02. XI – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych i I. czwartek miesiąca

 • W Dzień Zaduszny Msze św. z kazaniem o godz. 30 i 17.30. Po porannej Eucharystii, każdy indywidualnie udaje się na cmentarz, tam ok. godz. 10.40 różaniec za zmarłych i poświęcenie nowych nagrobków.
 • Adoracja powołaniowa o godzinie 17.00

Piątek             03. XI – I. piątek miesiąca – odwiedziny chorych

Sobota           04. XI – I. sobota miesiąca – Św. Karola Boromeusza

 • Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00 następnie Różaniec.
 • Męski różaniec przy krzyżem misyjnym o godz. 15.00.

Niedziela        05. XI – Spotkanie rodziców i dzieci I. komunijnych po Mszy Św. o 11.00

 

 • Od 1 listopada zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pól godziny przed każdą Eucharystią w kościele.
 • KSM zaprasza na cotygodniowe spotkania w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00, do 8. listopada z wypominkami za zmarłych
 • Kartki na Wypominki są wyłożone przy wyjściu z naszego kościoła
 • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Powtarzamy informacje o trudnościach związanych z poszerzeniem naszego cmentarza. Dlatego prosimy wszystkich o zwrócenie uwagi czy groby, miejsca i rezerwacje są opłacone.
 • Proszę Parafian i Gości o segregowanie śmieci na cmentarzu. Do zielonego kontenera wrzucamy, plastiki, szkło i inne tworzywa sztuczne, natomiast do boksu wrzucamy wszelkie bioodpady naturalne, bez wstążek, drutów i reklamówek. Prośba również do wszystkich, którzy posadzili drzewka na cmentarzu. Po zasięgnięciu opinii rady duszpasterskiej i ekonomicznej prosimy o usuniecie wszystkich „nasadzeń” na terenie naszego cmentarza!
 • Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o godz. 20.35.
 • Serdeczne podziękowania kieruję do Rodziny Wojtczak za ofiarowanie kwiatów na groby, Misjonarzy Oblatów MN, Sióstr Nativitanek, na grób państwa Jungowskich (fundatorów kościoła) oraz do dekoracji prezbiterium. Dziękuję również Parafianom, którzy uporządkowali kaplicę Jezusa Chrystusa Króla przy cmentarzu
 • Od 1 do 8 listopada włącznie można uzyskać codziennie odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 • Grzegorz Ryś, metropolita łódzki zaprasza na pierwszy Rejonowy Synodalny Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 4 listopada w godz. 10.00-13.30. Prosimy o przybycie z każdej parafii co najmniej dwóch osób oraz księdza, jednak zaproszeni są wszyscy diecezjanie, a zwłaszcza ci, którzy z różnych względów nie mieli jeszcze możliwości włączenia się w prace „Synodów” parafialnych. W każdym z trzech miejsc spotkania będzie uczestniczył biskup. W programie: spotkania w grupach, Msza św. i wspólny posiłek. Dzień skupienia odbędzie się w: Aleksandrowie Łódzkim – Kościół Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, ul. Wojska Polskiego 3
 • W naszej parafii zawiązuje się „Grupa biblijna” i zaprasza na spotkanie w sobotę 4 listopada o 15.00 w auli kościoła.
 • Przypominam, że decyzją rady ekonomicznej naszej parafii, w miesiącach zimowych (listopad – Wielkanoc) Mszę św. w dniach zwykłych (poniedziałek-piątek) ze względu na oszczędność energii odprawiane będą w kaplicy „Miłosierdzia Bożego” naszego kościoła.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz do dbania o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela i Misyjne Drogi, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 22. 10. 2023 r.

Niedziela                  22. X – Niedziela Misyjna – Liczenie wiernych w kościołach

Poniedziałek           23. X – Nabożeństwo do O. Pio po Eucharystii

Sobota                       28. X – Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

Niedziela                  29. X – Rocznica poświęcenia kościoła własnego

 • KSM zaprasza na cotygodniowe spotkania w niedzielę po Mszy św. o godzinie 11.00
 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00
 • W poprzedni weekend zebraliśmy 2950,00 zł na cele inwestycyjne naszej parafii oraz 1233,00 zł na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Wszystkim ofiarodawcom serdeczne „Bóg zapłać” za Waszą hojność.
 • W ubiegły czwartek odbyło się pierwsze spotkanie Rady Ekonomicznej naszej parafii. Podjęliśmy decyzję, że w miesiącach zimowych (listopad – Wielkanoc) Mszę św. w dniach zwykłych (poniedziałek-piątek) ze względu na oszczędność energii odprawiane będą w kaplicy „Miłosierdzia Bożego” naszego kościoła.
 • W poniedziałek, 23. Października rozpoczną się prace związane z ulepszeniem naszego parkingu przy kościele.
 • Rada Duszpasterska spotyka się w piątek, 27. Października o 18.15 w auli naszego kościoła
 • Kartki na Wypominki są wyłożone przy wyjściu z naszego kościoła
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz do dbania o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Wydział Duszpasterstwa Młodzieży zaprasza na Noc Świętych w archikatedrze łódzkiej we wtorek 31 października o godz. 20.00. Tegoroczna Noc Świętych będzie transmitowana na żywo przez TVP 3. Transmisja rozpocznie się o 20.35.
 • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Przy tej okazji chcemy poinformować o trudnościach związanych z poszerzeniem naszego cmentarza, który bardzo szybko się zapełnia. Dlatego prosimy wszystkich o zwrócenie uwagi czy groby, miejsca i rezerwacje są opłacone.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 15. 10. 2023 r. 

Niedziela                  15. X – XXIII Dzień Papieski – „Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia”

Poniedziałek          16. X – Św. Jadwigi Śląskiej – rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża

Wtorek                     17. X – Św. Ignacego Antiocheńskiego

Środa                        18. X – Św. Łukasza Ewangelisty – Święto Służby Zdrowia

Piątek                        20. X – Św. Jana Kantego

Sobota                      21. X – Nabożeństwo misyjne do Św. Eugeniusza de Mazenoda

Niedziela                  22. X – Niedziela Misyjna – Liczenie wiernych w kościołach

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00
 • W ubiegły weekend zebraliśmy na pomoc dla „pogorzelca” Pana Romana Chudzika i jego rodziny 2896 zł. Pieniądze są już na naszym koncie parafialnym i w dogodnym momencie suma 3000 zł zostanie przekazana dla poszkodowanej rodziny. Wielkie podziękowania i Bóg zapłać za Wasza ofiarność.
 • Posiedzenie „Rady Budowlanej” naszej parafii odbędzie się w czwartek, 19. Października 2023 o godz. 18.15 w naszym kościele.
 • Kalendarz oblacki będzie rozprowadzany w niedzielę misyjną 22. Października.
 • Kartki na Wypominki zostały wyłożone w naszym kościele
 • Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy i pamięci o naszych zmarłych. Przy tej okazji chcemy poinformować o trudnościach związanych z poszerzeniem naszego cmentarza, który bardzo szybko się zapełnia. Dlatego prosimy wszystkich o zwrócenie uwagi czy groby, miejsca i rezerwacje są opłacone.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci oraz do dbania o czystość kościoła. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Zwracam się z gorącą prośbą o odpowiedzialność za pisane słowa i wiadomości. Z tego powodu wszystkie informacje jakie będę otrzymywał a nie będą podpisane imieniem i nazwiskiem, będą traktowane jako anonimy i wyrzucane do śmieci, czyli SPAMU.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Wszystkim naszym parafianom i miłym gościom życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny składamy najserdeczniejsze życzenia.

 

 

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 08. 10. 2023 r.

Niedziela                  08. X – Rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

Środa                        11. X – Adoracja do godziny 20.00

Piątek                       13. X – Bł. Honorata Koźmińskiego, Dzień Fatimski

Niedziela                  15. X – XXIII Dzień Papieski – „Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia”                      

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00
 • W poprzednią niedzielę miał miejsce pożar w Orłej. Spłonęła stodoła i zabudowania stolarskie. Właściciel, nasz parafianin Roman Chudzik robił m.in. ławki do Kościoła i inne prace stolarskie. Dlatego zbieramy dzisiaj do puszek po Eucharystii na pomoc dla niego i rodziny.
 • Zapraszamy młodzież na cotygodniowe spotkania KSM w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00
 • W dniach 13-15 października odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży. Rozpoczniemy to wydarzenie Mszą św. z O. Prowincjałem Markiem Ochlakiem OMI o godz. 20 w naszym kościele, podczas której dwaj kandydaci zostaną przyjęci do Prenowicjatu naszego Zgromadzenia.
 • Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
  w sobotę 14 października. Rozpoczęcie o 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego
 • Następna niedziela to 3. niedziela miesiąca, a więc zbieramy składkę inwestycyjną. Równocześnie jest to Dzień Papieski, po wyjściu z kościoła będą zbierany ofiary do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 • Kalendarz misyjny będzie rozprowadzany w niedzielę misyjną 22. Października.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Nasza świątynia, aby mogła wyglądać czysto potrzebuje pomocy dobrych i pracowitych rąk. Potrzebujemy nowych kadr do dbania o czystość kościoła. Chętnych do takiej pomocy prosimy o poinformowanie O. Proboszcza.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności Joanna Nowacka i Feliks Sęk z Orłej. Wieczny odpoczynek ….

 

 

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 01. 10. 2023 r.

Niedziela                  01. X – Rozpoczęcie przygotowania do I. Komunii Świętej

Poniedziałek            02. X – Św. Aniołów Stróżów

Środa                        04. X – Św. Franciszka z Asyżu

Czwartek                  05. X – Św. Faustyny Kowalskiej

Piątek                        06. X – Pierwszy Piątek miesiąca, odwiedziny chorych

Sobota                       07. X – NMP Różańcowej i Pierwsza Sobota Miesiąca

 • Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godzinie 9.00

Niedziela                  08. X – Rozpoczęcie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

 

 • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godzinie 17.00, z tego powodu okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania w październiku będzie nieregularna.
 • Od dzisiaj można zamawiać intencje Mszy Świętej na rok 2024.
 • W sobotę 7. Października zapraszamy Zelatorów naszych parafialnych róż różańcowych na Eucharystie o godzinie 17.30 i spotkanie z okazji święta patronalnego Matki Bożej Różańcowej
 • W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00 Msza święta w intencji małżeństw obchodzących rocznicę sakramentu małżeństwa w październiku. Pary jubileuszowe proszę zgłaszać po Mszy św. albo droga elektroniczną do najbliższego piątku.
 • Zapraszamy młodzież zainteresowaną przygotowaniem do sakramentu bierzmowania na spotkanie w niedzielę 8. października, po Mszy Świętej o godziny 11.00
 • We wtorek 10. Października o godziny 8.00 w przychodni lekarskiej „Fammed” przy ul. Brzozowej 23 w Grotnikach, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów i piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne, rejestracja wyłącznie telefoniczna.
 • Już teraz informuje, że w przyszłym roku w naszej parafii, w długi weekend majowy 1. – 4. Maja 2024 odbędzie się ogólnopolski wiosenny zjazd młodzieży oblackiej NINIWA. Organizatorami spotkania jest duszpasterstwo młodzieży NINIWA w Kokotku i Oblacki Sekretariat Powołań. Naszym współudziałem będzie organizacja noclegów dla młodzieży w naszym domach.
 • W dniach 13-15 października odbędzie się w naszej parafii spotkanie młodzieży.
 • Kalendarz misyjny będzie rozprowadzany w niedzielę misyjną 22. Października.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni, ministranci. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Nasza świątynia, aby mogła wyglądać czysto potrzebuje pomocy dobrych i pracowitych rąk. Niestety nasze siły się kurczą i potrzebujemy nowych kadr do dbania o czystość kościoła. Chętnych do takiej pomocy prosimy o poinformowanie O. Proboszcza.
 • Pielgrzymka grup Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Łaskiej odbędzie się
  w sobotę 14 października. Rozpoczęcie o 10.00 Mszą św. pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego;
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

XXV Niedziela zwykła w ciągu roku A – 24.09.2023

NIEDZIELA – 24. IX – Światowy dzień Migranta i Uchodźcy

ŚRODA – 27. IX – Św. Wincentego a Paulo

 • Nowenna do MB Nieustającej pomocy o godzinie 17.00

CZWARTEK – 28. IX – Św. Wacława

 • rocznica święceń biskupich kardynała Grzegorza Rysia

PIĄTEK – 29. IX – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

SOBOTA – 30. IX – Św. Hieronima

NIEDZIELA – 01. X – Rozpoczęcie przygotowania do I. Komunii Świętej

 • Zapraszamy do Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed każdą Mszą Świętą
 • Tydzień temu zebraliśmy na potrzeby inwestycyjne naszej parafii 4280 zł. Serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 • Zapraszamy rodziców i dzieci pierwszokomunijne na spotkanie w niedzielę 1. października po Mszy Świętej o godziny 11.00
 • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w październiku, zapraszamy młodzież zainteresowaną przyjęciem tego sakramentu na spotkanie w niedzielę 8. października, po Mszy Świętej o godziny 11.00
 • Za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik, który jest miesiącem różańcowym. W naszym kościele zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o godzinie 17.00.
 • Od października będzie można zamawiać intencje Mszy Świętej na rok 2024.
 • Zapraszamy wszystkich członków wspólnoty Wieczernik Modlitwy za Kapłanów i „Margaretek” na Mszę św., która będzie sprawowana w sobotę 7 października br. o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Antoniego w Łodzi (Bałuty). Spotkanie rozpocznie nabożeństwo różańcowe o godz. 11.00.
 • Jako wspólnota parafialna poszukujemy osób (kobiety i mężczyźni), które chciałyby posługiwać w kościele jako lektorzy, szafarze, kościelni. Zainteresowanych prosimy o kontakt z O. Proboszczem.
 • Nasza świątynia, aby mogła wyglądać czysto potrzebuje pomocy dobrych i pracowitych rąk. Niestety nasze siły się kurczą i potrzebujemy nowych kadr do dbania o czystość kościoła. Chętnych do takiej pomocy prosimy o poinformowanie O. Proboszcza.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej – Gościa Niedzielnego i Niedzieli, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności nasza seniorka, w wieku 105 lat, Pani Maria Barbara Wachowicz. Pogrzeb odbędzie się w czwartek, 28. września o godzinie 11.15 w Łodzi na cmentarzu św. Józefa. Wieczny odpoczynek ….

 

 

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 17. 09. 2023 r.

NIEDZIELA – 17. IX – Dzień Środków Społecznego Przekazu

 • Rozpoczęcie Synodu parafialnego w Archidiecezji łódzkiej
 • Rozpoczęcie kwartalnych Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców
 • Składka inwestycyjna dla naszej parafii – Bóg zapłać za wszelkie ofiary.

PONIEDZIAŁEK – 18. IX – Święto św. Stanisława Kostki

ŚRODA – 20. IX – Św. męczenników Andrzeja Kim i towarzyszy

 • Nabożeństwo do MB Nieustającej pomocy o godzinie 17.00

CZWARTEK – 21. IX – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

SOBOTA – 23. IX – Św. Ojca Pio

NIEDZIELA – 24. IX – Światowy dzień Migranta i Uchodźcy

 • Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed każdą Mszą Świętą
 • Przygotowanie do I. Komunii Św. rozpocznie się w październiku, zapraszamy rodziców na spotkanie, w niedzielę 1. października, po Mszy Świętej o godziny 11.00
 • Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania rozpocznie się w październiku, zapraszamy młodzież zainteresowaną przygotowaniem na spotkanie, w niedzielę 8. października, po Mszy Świętej o godziny 11.00
 • Posiedzenie rady duszpasterskiej odbędzie się w piątek, 22. września o 19.00 w naszym kościele.
 • Dziękujemy dobry osobom, które na naszym cmentarzu za wyłowiły zatopione wiaderka i umocowały nowe wiadro. Zwracamy się z prośbą o poszanowanie tej pracy oraz o zabieranie w ramach możliwości własnych śmieci.
 • W naszej archidiecezji rozpoczynamy tą niedzielą „Synod parafialny”, który będzie trwał do czerwca 2025. Więcej informacji na stronie internetowej naszej archidiecezji.
 • Proszę o informowanie O. Proboszcza, jeśli ktoś zauważy błędy dotyczące podanych nazwisk w intencjach Mszy Świętej.
 • W sprawach nagłych (Sakrament chorych) można kontaktować się z O. Proboszczem o każdej porze pod numerem 503 970 551. W sprawach kancelaryjnych proszę kontaktować się telefonicznie od poniedziałku do piątku od 9. 30 – do 12.00 oraz od 14.00 – 16.30
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi. Tematem tegorocznych zajęć jest: Nowy Testament jako wypełnienie Starego Testamentu. Wykłady będą realizowane w formie zjazdów jeden raz w miesiącu od października do czerwca. Szczegóły na stronie www.ekumenicznaszkolabiblijna.pl
 • Archidiecezjalny Ośrodek Katechumenalny zaprasza osoby dorosłe na spotkania przygotowujące do chrztu, bierzmowania i Eucharystii. Wszystkie spotkania odbywają się przy ul. Ks. I. Skorupki 7 w Łodzi; kontakt: s. Ewa Godzińska – 885 555 020.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć przy wyjściu z kościoła.

 

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 10. 09. 2023 r.

NIEDZIELA – 10. IX

 • Beatyfikacja rodziny Ulm

ŚRODA – 13. IX – Dzień Fatimski

 • Zapraszamy na Eucharystię z intencją zbiorową o godz. 17.30, którą zakończymy modlitwą różańcową z prośbami, z tego powodu nie ma nabożeństwa o 17.00 do MB Nieustającej Pomocy

CZWARTEK – 14. IX – Święto Podwyższenia Krzyża

 • 6 rocznica nominacji arcybiskupa Grzegorza Rysia, kardynała i metropolity łódzkiego

PIĄTEK – 15. IX – Matki Bożej Bolesnej

SOBOTA – 16. IX – Św. męczenników Korneliusza i Cypriana

NIEDZIELA – 17. IX – Dzień Środków Społecznego Przekazu

 • Rozpoczęcie kwartalnych Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców
 • Składka inwestycyjna dla naszej parafii                                                                                                                                                              INNE:
 • Okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania pół godziny przed każdą Mszą Świętą
 • Przygotowanie do I. Komunii Św. rozpocznie się w październiku, zapraszamy rodziców na spotkanie, w niedzielę 1. października, po Mszy Świętej o godzinie 11.00
 • Zapraszam członków rady parafialnej do kontaktu z O. Proboszczem, abyśmy mogli ustalić datę pierwszego wspólnego spotkania.
 • Poszukujemy elektryka, który mógłby podłączyć kabel do prowadnicy lufcika w kościele.
 • Z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy + Leszka Kuśmierek l. 68. Wieczny odpoczynek…

 

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A – 03. 09. 2023 r.

NIEDZIELA – 03. IX

 • Na sumie uroczyste powitanie i wprowadzenie nowego proboszcza O. Piotra Paśko OMI. Wprowadzenie dokona Dziekan Dekanatu aleksandrowskiego ks. kan. Gabriel Kołodziej
 • Imieniny naszego Księdza Arcybiskupa Kardynała Grzegorza Rysia

PONIEDZIAŁEK – 04. IX

 • Rozpoczęcie nowego roku szkolnego – Msza Święta o 9.30 podczas której, zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci które rozpoczynających swoją edukację.

ŚRODA – 06. IX

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wyczytaniem próśb i podziękowań o godz. 17:00. Następnie Msza św.

PIĄTEK – 08. IX

 • Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – dla wielu Misjonarzy Oblatów dzień rocznicy złożenia pierwszych, kolejnych lub wieczystych ślubów wieczystych w naszym zgromadzeniu.

NIEDZIELA – 10. IX

 • Intencje małżeńskie na sumie o godz. 11.00. Można zgłaszać pary obchodzące rocznice małżeństw telefonicznie, poczta internetowa lub w zakrystii

INNE:

 • Archidiecezjalne dożynki odbędą się w katedrze w niedzielę 10 września o godzinie 12.30
 • Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ekumenicznej Szkoły Biblijnej w Łodzi – więcej na ekumenicznaszkolabiblijna.pl
 • Druga rekrutacja do studium Organistowskiego odbędzie się 18 września br. o godzinie 17.00 w Łodzi, ul. Zgierska 123
 • Zapraszamy na zajęcia Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego – szczegóły na stronie internetowej naszej archidiecezji
 • Do nabycia prasa katolicka: nowe numery Gościa Niedzielnego i Niedzieli

 

 

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROK A 27. 08. 2023 r.

NIEDZIELA – 27 VIII

 • Pożegnanie Proboszcza.

WTOREK – 29 VIII

 • Męczeństwo św. Jana Chrzciciela wspomnieni obowiązkowe

ŚRODA – 30 VIII

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wyczytaniem próśb i podziękowań o godz. 17:00. Następnie Msza św.

PIĄTEK – 01 IX

 • Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Nowych chorych można zgłaszać telefonicznie lub indywidualnie w zakrystii albo kancelarii parafialnej
 • I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godz. 17.00.

SOBOTA – 02 IX

 • Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 9.00.
 • I sobota miesiąca. Modlitwa mężczyzn przy krzyżu misyjnym o godz. 15.00.

NIEDZIELA – 03 IX

 • Na sumie uroczyste powitanie i wprowadzenie nowego proboszcza O. Piotra Paśko OMI. Wprowadzenie dokona Dziekan Dekanatu aleksandrowskiego ks. kan. Gabriel Kołodziej
 • Dzień imienin Kardynała Grzegorza Rysia                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             

INNE:

 • Na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3400 zł. Bóg zapłać. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na konto bankowe lub w inny sposób na funkcjonowanie naszej parafii.
 • Na cmentarzu parafialnym zamontowano 10 lamp wzdłuż głównej alei.
 • Rok szkolny w tym roku rozpocznie się 4 września w poniedziałek. Już dzisiaj zapraszam dzieci i młodzież oraz grono pedagogiczne. O 9.30. zostanie odprawiona  Msza św. na której zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne dzieci które rozpoczynających  swoją edukację.
 • Do nabycia prasa katolicka

 

 

XX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU A 20.08.2023 r.

 NIEDZIELA – 20 VIII

 • Taca inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
 • Wspomnienie św. Bernarda opata, imieniny o. Proboszcza.

ŚRODA – 23 VIII

 • Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wyczytaniem próśb i podziękowań o godz. 17:00. Następnie Msza św.

 SOBOTA – 26 VIII

 • Obchodzimy uroczystość NMP Częstochowskiej

NIEDZIELA – 27 VIII

 • Ostania sezonowa msza św. o godz. 19:30.

INNE:

 • Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele inwestycyjne parafii, które przesyłacie na konto bankowe lub składacie w inny sposób.
 • Dziękuję osobom, które upiekły ciasto dla pielgrzymów przechodzących przez teren naszej parafii na Jasną Górę.
 • Do nabycia prasa katolicka.

 

 

XIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 13. 08. 2023 r.

NIEDZIELA – 13 VIII
• Na sumie o godz. 11.00 modlimy się za pary, które obchodzą swoje rocznice zawarcia sakra-mentu małżeństwa.
• Zbiórka ofiar do puszek na Centrum Studiów im. Jana Pawła II.
• Dzień Fatimski. Msza św. w int. zbiorowych o godz.17.30, następnie Różaniec

WTOREK – 15 VIII
• Obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, Dzień Wojska Polskiego oraz 103 rocz. Cudu na Wisłą. Podczas Mszy św. dokonamy poświęcenia kwiatów i ziół. Msze św. o godz. 9.00; 11.00 i 17.30.

ŚRODA – 16 VIII
• Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z wyczytaniem próśb i podziękowań o godz. 17:00. Następnie Msza św.

NIEDZIELA – 20 VIII
• Taca inwestycyjna serdeczne Bóg zapłać za składane ofiary.
• Wspomnienie św. Bernarda op. i dK. Imieniny o. Proboszcza. Msza św. dziękczynna o 11.00
• Po Mszy św. Zapraszam Parafian do Sali pod kościołem na kawę i ciasto.

INNE:
• Serdecznie dziękuję za ofiary, które wpłacacie na konto bankowe parafii lub przekazujecie w inny sposób.
• Na budowę Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Opolu zabraliśmy 4100 zł.
• Do nabycia prasa katolicka.